Az ünnepi időszakban a rendelések feldolgozása a megszokottnál hosszabb időt vehet igénybe, a karácsony előtti kézbesítés már nem garantált.
Minden beérkező rendelést érkezési sorrendben, folyamatosan dolgozunk fel. Köszönjük megértésed és türelmed!
Vízszűrő betét méretek, kialakítások
A szűrőbetétek kialakítása szerint két csoportra oszthatóak:
Méretük mindkét típusnál többféle lehet.
A belső szűrőbetét a legjobban elterjedt szűrőbetét forma. Önmagában nem használható, csak a méretének megfelelő szűrőházba helyezve lehet alkalmazni. A méreteket a gyártók általában coll-ban (”) adják meg (inch-nek is nevezik). A klasszikus szűrőbetét méretek magasság (5”, 10”, 20”) és átmérő (2,5”, 4,5”) szerint különbözhetnek. Az átmérőt a következő megnevezéssel is gyakran jelzik:
A 2,5” átmérőt Slim-nek hívják, a 4,5” átmérőt BigBlue-nak nevezik.
A gyakori, hétköznapokban megnevezett méreteket az alábbiakban látod:
A valóságban azonban ezek egy része csak kerekített érték. Pontosabban az 5”-nak és 10”-nak megjelölt magasságok értékénél van eltérés . Az 5” valójában csak 4,7/8”, míg a 10” csak 9,7/8”.
Ezt az eltérést azért kell megemlíteni, mert léteznek 4,3/4” és 9,3/4” magas szűrőbetétek is, és a hétköznapokban ezeket is 5”-os illetve 10”-os méretnek nevezik. Mivel a magasságuk különböző, így értelemszerűen nem lehet őket, csak a saját szűrőházukban használni.
A nálunk kapható szűrőbetétek magassága 4,7/8” és 9,7/8”, melyeket mi is 5” és 10” jelzéssel tüntetünk fel.
Jelzett méret |
Név |
Valós méret |
Milliméter méret |
5 x 2,5” |
5” Slim |
(4,7/8” x 2,5”) |
(125-129 mm x 57-71 mm) |
10 x 2,5” |
10” Slim |
(9,7/8” x 2,5”) |
(248-252 mm x 57-71 mm) |
20 x 2,5” |
20” Slim |
(20” x 2,5”) |
(506-510 mm x 57-71 mm) |
10 x 4,5” |
10” BigBlue |
(9,7/8” x 4,5”) |
(125-129 mm x 100-115 mm) |
20 x 4,5” |
20” BigBlue |
(20” x 4,5”) |
(125-129 mm x 100-115 mm) |
Azt, hogy cm-ben pontosan mit jelentenek ezek a méretek, változóak. Ez azért van, mert a szűrőbetét típusától, kialakításától függ a pontos mérete (nem mindegy, hogy pl.: önmagát tömíti vagy tömítés van, vagy éppen nincs a végén). Tehát magasságban és átmérőben is van pár mm eltérés közöttük, de ezek ugyanabban a szűrőházban használhatóak, illetve különböző gyártók termékei kompatibilisek egymással, hiszen a meretek megegyeznek. Tehát egy 10"-os szűrőházba más gyártó szűrőbetétei ai használhatóak.
Ezenkívűl léteznek olyan belső szűrőbetétek is, amelyek egyik végén csavaros kialakításuak, a szűrőházfejbe kell becsavarni a szűrőbetétet és utána helyezni a szűrőházpohárba. Ilyen pl.: a Geyser egyik típusú Aragon szűrőbetéte
A kompakt szűrőbetét olyan kialakítás, amelynél nincs külön szűrőbetét és szűrőház, a kettő egy egységet képez.
Jellemzően két csoportra oszthatóak:
Az In-Line szűrőbetét lényege, hogy az egyik végén beáramló víz a másik végén távozik.
A méreteket a gyártók általában coll-ban (”) adják meg (inch-nek is nevezik).
Jellemző méretei (hossz x átmérő):
- 5 x 2”
- 10 x 2”
- 12 x 2,5”
Csatlakozási lehetőségük több féle lehet:
-Quick-Change szűrőbetét
A Quick-Change betétek egy szűrőfejhez tartoznak, ítt a víz ugyanazon a végén áramlik be és távozik a szűrőbetétből. A vízvezetékcső a szűrőfejbe van csatlakoztatva.
A szűrőbetét szerszám nélkül pár pillanat alatt kivehető a szűrőfejből, és azonnal behelyezhető az új betét a helyére. Úgynevezett bajonett záras csatlakozással kapcsolódik a szűrőfejhez. Ez a típusú szűrőbetét csak a saját szűrőfejébe csatlakoztatható, bár látszólag hasonlóak a különböző gyártók termékei, de egyik sem kompatibilis a másikkal. Ezért itt a méretek nem a legjellemzőbb adatok, de általában 8-20” között változnak. Ilyen típus pl: a Microfilter 3SH szűrőbetét
Ha úgy érzi, hogy már választ kellett volna kapnia a levelére, üzenetére, nyugodtan hívjon fel minket telefonon hétköznapokon 9-16 óra között a +36-70/607-5770 telefonszámon és utána nézünk, hogy mi történt, mi az oka a válasz hiányának.
Automata visszaigazolás:
Rendelése feladását követően egy automata e-mailt kap pár percen belül. Ez azt jelzi, hogy a rendelése beérkezett hozzánk. Ha nem kap ilyen e-mailt, akkor valami nem megfelelő. Elképzelhető, hogy a rendelése nem lett véglegesítve. Az is lehet, hogy nem megfelelő e-mail címet adott meg (talán egy betű kimaradt). Előfordulhat az is, hogy az e-mail a spam mappába került.
Amennyiben nem találta meg a válasz itt kérdésére, hívjon minket hétköznapokon 9-16 óra között a +36-70/607-5770 telefonszámon, vagy írjon emailt az év bármely napján az info@deltoidwater.hu email címre és megválaszoljuk minden kérdését.
A fordított ozmózis, amelyet gyakran RO-nak is neveznek, egy fejlett víztisztítási módszer, amelyet eredetileg az Egyesült Államok haditengerészete fejlesztett ki, hogy ivóvizet állítson elő tengervízből a tengeralattjárók személyzete számára.
Ez egy membránszűrési technológia, amely úgy működik, hogy a vizet nyomás alatt kényszeríti át egy félig áteresztő membrán nagyon apró pórusain. A modern otthoni fordított ozmózis egységek a membrántechnológiát szénnel és mechanikus szűréssel kombinálják, így nagy tisztaságú, nagyszerű vizet állítanak elő.
Az úgynevezett alap készülékek általában 3 db előszűrővel, 1 db ozmózis membránnal és 1 db utó-szűrővel rendelkeznek, melyhez 1 db víztartály is tartozik. Az otthoni RO készülékekben a városi víznyomás hatására a víz először az előszűrőkön folyik át. Az előszűrők üledékszűrők és szénszűrők kombinációja. Ez a három előszűrő eltávolítja a lebegő szennyeződéseket, a szerves és szervetlen szennyeződéseket, beleértve a klórt és melléktermékeit.
Ezután jut el a víz a fordított ozmózis membránba, egy nagyon szoros, lapszerű szűrőbe, amely átengedi a vizet, de gyakorlatilag minden más anyagot, szennyeződést visszatart, például az ólmot és az arzént is. Az RO membránba belépő víz egy része a membrán felületének tisztítására szolgál, és a konyhai lefolyócsőbe bekötött vezetéken a szennyvízbe áramlik. Tehát a rendszerbe belépő víz egy része lesz a tiszta víz, másik része a technikai víz vagy szennyvíz.
A tisztított víz egy tárolótartályba áramlik, itt tárolódik a megtisztított RO víz. A mosogatóra szerelt tisztavíz csaptelep kinyitásakor a megtisztított víz a tartályban lévő nyomás hatására kiáramlik, és egy másik szénszűrőn az utó-szénszűrőn halad át, ami tovább javítja a tisztavíz csaptelepen kifolyó víz minőségét.
(Ez egy 5 lépcsős RO egység egyszerűsített leírása. További fokozatként, például üledékszűrők, szénszűrők, visszasózók, lugosítók, stb., is alkalmazhatóak. Az egyszerűsített leírásból kimarad néhány nagyon lényeges rész, mint például az áramlásszabályozó eszközök, visszacsapó szelepek és az automatikus elzáró eszközök, amelyek szabályozzák, leállítják a víz áramlását, ha a tárolótartály megtelt.)
Az RO víztisztító készülék vízzel tisztítja magát a membránt, így mossa le a szennyeződéseket. Ezt úgy érdemes értelmezni, hogy ennek a tisztítási módszernek ez a folyamata. Ez olyan, mint sok más vizet használó készülék. Vizet használunk ruhamosásra, mosogatásra, autómosásra, WC-öblítésre. Tehát itt vizet használunk a víz tisztítására.
Költség szempontjából ez olyan, mint napi pár plusz WC-öblítés, a fogyasztott tiszta víz mennyiségétől függően.
Kezdjük a GPD jelzéssel:
Az RO membránok jelzése, pl.: 50 GPD. Ez azt jelenti, hogy a membrán 1 nap, azaz 24 óra alatt 50 gallon vizet tud tisztítani.
Természetesen ezek az adatok ideális körülmények esetén érvényesek, úgynevezett gyári adatok. Ezek függenek a víz szennyezettségétől, a hőmérséklettől, a nyomástól, és egyéb környezeti viszonyoktól is.
1 gallon = 3,78 liter.
Tehát egy 50 GPD jelzésű membrán 24 óra alatt ideális körülmények között 189 liter vizet tud tisztítani.
Ez azt jelenti, hogy 1 perc alatt az 50 GPD jelzésű membrán kb. 1 dl vizet tud megtisztítani. Háát, ez nem valami sok.. Ez egyáltalán nem „komfortos” vízhozam. Senki nem fog több percet várni arra, hogy pl.: a 3 dl-es pohár megteljen vízzel, amikor inni szeretne.
Na, ezért kell a víztartály. A készülék a víztartályba „termeli” a tiszta vizet, így amikor kinyitjuk a tiszta víz csapot, hogy tiszta vizet engedjünk ki, a tartályból kapjuk a vizet, aminek a vízhozama már elég gyors, azaz „komfortos”.
Egy nagyobb GPD értékű membrán nagyobb vízhozam teljesítményt jelent. A nagyobb teljesítményű membrán nagyobb tisztavíz arányt is jelent.
Ahhoz, hogy az RO membrán tiszta vizet tudjon előállítani, egy minimális víznyomás szükséges. Ez kb. 3,5 bár víznyomást jelent. Ha ez a nyomás nem áll rendelkezésre, akkor nyomásfokozó pumpa szükséges, hogy a rendszer megfelelően működjön, azaz a tiszta víz arány megfelelő legyen.
Tehát minél nagyobb a GPD érték és nagyobb a víznyomás, annál jobb lesz a tiszta víz termelési arány.
Akkor, ha pl.: nincs neki hely, vagy nem akarunk tartályból vizet inni, azaz a tiszta víz mindig frissen készüljön. Az előbbiekből látszik, ha nincs víztartály, akkor a rendszernek nagyobb teljesítményűnek kell lennie, hogy komfortérzetűnk jó legyen a vízhozamot illetően.
Ilyenkor elengedhetetlen a nyomásfokozó pumpa, illetve a nagyobb teljesítményű membrán (pl.:2 x 180 GPD). Ilyenkor jellemzően nem egy, hanem kettő nagyobb teljesítményű membrán van a rendszerben.
Most végre lezárhatod az örökös vitákat. Palackos víz vagy víztisztító? Víztisztító vagy palackos víz? Számold ki, hogy mennyi pénzt és energiát spórolhatsz víztisztító készülékeinkkel! Töltsd ki az alábbi vízfogyasztás kalkulátorunkat és garantáljuk a sokkolóan meglepő eredményeket!